Kentsel dönüşüm yasasından yararlanmak için firmamıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvurular bakanlığa ait ARAAD net sistemi (kentseldonusum.csb.gov.tr) üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru yapmadan önce firmamızla görüşerek;

✓ Binanızın deprem testi ücretini öğreniniz.

✓ Sözleşme örneğini isteyerek dikkatlice okuyup anlamadığınız yerleri firmamız yetkililerine sorunuz.

✓ Başvuru için firmamız tarafından size verilen ARAAD net sistemine giriş yaparak gerekli kısımları doldurup başvurunuzu yapınız.

✓ Saha çalışmaları öncesi gerekli evrakları hazırlayarak binanın varsa projeleri ile birlikte firmamıza teslim ediniz.

Başvurunun yapılması ve gerekli evrakların teslimi sonrası firmamız tarafından görevlendirilecek bir İnşaat Mühendisi nezaretinde saha çalışmaları yapılarak binanızdan karotlar alınacak, donatı tespitleri yapılacak ve zemin etüt çalışmaları uygun yöntemlerle yapılacaktır.

Ardından “Deprem Risk Raporu” hazırlanarak yine ARAAD net sistemine yüklenecek ve raporun ıslak imzalı kopyası ilgili ilçe belediyesi ve bazı illerde Çevre Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne teslim edilecektir. Sürecin takibi firmamıza ait olup raporun onaylanması sonrası sizlere bilgi verilecektir.

Raporun onaylanması ile firmamızın sözleşme kapsamındaki hizmetleri tamamlanmış olacaktır. Ancak 2012 yılından beri olduğu gibi yine devam edecek diğer tüm işlemlerde firmamıza danışarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Firmamız yetkilileri sorularınıza ve sorunlarınıza hiç bir ücret talep etmeden yardımcı olacak ve süreci sorunsuz tamamlamanızı sağlamak için tüm bilgi ve belgeleri sizlerle paylaşacaktır.

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 23/11/2023