Kentsel Dönüşüm Kira yardımı için başvuru yaptınız. Yada devam eden bir süreciniz var. Ancak Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı hakkında sürecin nasıl devam ettiğini öğrenmek mi istiyorsunuz. Kentsel Dönüşüm kira yardımı sorgulama konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgi aşağıdadır. Adım adım takip ederek kira yardımınız hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kira yardımı sorgulaması e-devlet kapısı üzerinden yada www.kentseldonusum.gov.tr adlı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sayfası üzerinden yapılabilmektedir. e-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme girip yapabilecek ve durumunuzu öğrenebileceksiniz.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Sorgulama

Aşağıda sizlere adım adım Kira Yardımı Sorgulama işlemini anlattık. Tüm adımları takip ederek iki farklı yöntemle sisteme giriş yaparak Kentsel Dönüşüm kira yardımı sorgulanabilir.

1. KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAMASI ÜZERİNDEN GİRİŞ

A) www.kentseldonusum.gov.tr adresine girilir. Açılan sayfadan “Vatandaş Girişi” tıklanır.

B) Açılan sayfadan “T.C. Kimlik Numaranız” ve “e-Devlet Şifreniz” girilir.

C) Sol yandan “Vatandaş” ardından “Kredi/Kira Yardımı Görüntüleme” tıklanır.

İşte karşınızda kira yardımı sorgulama sayfası. Buradan kira yardımı durumunu, ödeme bilgilerini ve varsa eksik evrak gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

2. E-DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ

İnternet de arama motorlarında e-devlet yazarak yada direk web adresine https://giris.turkiye.gov.tr  girerek e-devlet girişi yapılır. Cep telefonlarında varsa e-devlet uygulaması üzerinden sisteme giriş yapılabilir. Bu sisteme girmeniz için T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

A) e-Devlet kapısını açıyoruz.

B) “Giriş Yap” tuşuna basıyoruz.

C) Haksahibinin “T.C. Kimlik Numarasını” ve “e-Devlet Şifresi” yazılıyor

D) Arama kısmına “Kentsel Dönüşüm” yazıyoruz. Karşımıza çıkan “Kentsel Dönüşüm Uygulaması”‘nı tıklıyoruz.

 

E) Açılan sayfadan “Uygulamaya Git” tıklanıyor.

F) Açılan sayfadan önce “Vatandaş” Sonra da “Faiz/Kira Yardımı Görüntüleme” tıklanır.

İşte karşınızda kira yardımı sorgulama sayfası. Buradan kira yardımı durumunu, ödeme bilgilerini ve varsa eksik evrak gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı hakkında daha detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://dipukentseldonusum.com/kentsel-donusum-kira-yardimi/