Statik projeler değişen TBDY 2018 ile birlikte artık her yapı için farklı bir çözüm tekniği ve uygun yazılım gerekliliğini ortaya çıkartmıştır. Firmamız Yerli Yazılımlar ile birlikte ihtiyaç durumunda ETABS yazılımı ile de analizler yapmakta ve en uygun çözümü sizlere sunmaktadır. İnş. Yük. Müh. Özcan ÖZ ve ekibi ile ihtiyaç halinde ülkemizdeki üniversitelerin değerli öğretim üyeleri danışmanlığında faaliyetlerine devam etmektedir.

Kentsel dönüşüm ve meslek hayatımız boyunca gördüğümüz üzere projelerin yapı üzerinde etkisi büyüktür. Mevcut yapılarda yaptığımız incelemelere göre bir çok yapıda proje hataları da malzeme kalitesi kadar önemli hale gelmektedir.

Firma ve Marka olarak Ülkenin ve İlimizin önde gelen yapılarının statik proje müellifliğini üstlenerek uygun maliyetli, deprem güvenlikli ve mimari proje ve tasarımlarla uyumlu statik betonarme proje , çelik yapı projeleri hazırlanması hedeflenmiştir.

Değişen yeni yönetmeliklerle birlikte statik proje hizmetleri daha da zorlaşmış ve belli uzmanlıklar gerektirdiği anlaşılmıştır. 2005 yılından beri sektörde ve 2012 yılından beri DİPU markası ile hizmet veren firmamız günümüzde de hizmetlerine devam etmektedir.

STATİK PROJE GURUBU HİZMETLERİMİZ:

  1. Betonarme Statik Proje Hizmetleri,
  2. Çelik Yapılar Proje Hizmetleri,
  3. Deprem Testleri ve Teknik Raporlar
  4. Uygulama Detay Çizimleri
  5. Havuz Statik Projeleri

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 28/09/2021