“Siz Hayal Edin Sınırsızca, Bizler Gerçeğe Dönüştürelim”

Gelişen bilgisayar teknolojisi ve bilgisayar yazılımları sayesinde sınırsız sayıda çözüm üreterek hem proje hizmetleri maliyetleri hem de uygulamada çıkacak maliyetleri en aza indirme prensipleri dahilinde hizmet verilmektedir. Meslek hayatımız boyunca gerek proje hizmetleri gerekse uygulamada karşılaşılan problemlerin yorumlanması, fikren giderilmesi gibi sebeplerle DİPU Kentsel Dönüşüm ve Müşavirlik Markası olası olarak emniyetli, ekonomik, estetik ve kullanılabilir yapı projeleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Meslek yaşantımız boyunca binleri bulan yapıdaki deneyimimiz ve 300’ü aşkın yapıdaki proje hizmet uygulamaları ve Deprem Testi-Güçlendirme proje çalışmaları ile sektörde öncülük yapan firmalar arasında yer almayı hedeflemekteyiz. Tabi uygun maliyetli projeler sunarak marka ve şirket bağımlılığı da yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu yüzdendir gururla ve kendimize olan güvenle diyoruz ki;

“Yaşanabilir Mekanlar Üretiyoruz”

 

MİMARİ PROJE HİZMETLERİ:

Mimari proje hayallerin başlangıcı ve uygulamanın ilk adımıdır. Değişen yönetmelikler, gelişen malzeme yelpazesi ile parsel içinde en uygun ve modern şık bir yapının tasarlanması gerekmektedir. Bu amaçla firmamız Mimar Büşra ÖZ ve ekibi ile birlikte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler sunmaktadır.

 

STATİK PROJE HİZMETLERİ:

Statik projeler değişen TBDY 2018 ile birlikte artık her yapı için farklı bir çözüm tekniği ve uygun yazılım gerekliliğini ortaya çıkartmıştır. Firmamız Yerli Yazılımlar ile birlikte ihtiyaç durumunda ETABS yazılımı ile de analizler yapmakta ve en uygun çözümü sizlere sunmaktadır. İnş. Yük. Müh. Özcan ÖZ ve ekibi ile ihtiyaç halinde ülkemizdeki üniversitelerin değerli öğretim üyeleri danışmanlığında faaliyetlerine devam etmektedir.

 

ÇELİK YAPI PROJE HİZMETLERİ:

Çelik yapılar halen günümüzde yeterince değer görmeyen ve uygulanmayan yapı sınıflarıdır. Bunun nedenleri arasında ise birden çok yerli ve yabancı yönetmelik ve standartların bir arada kullanılıyor olmasıdır. Ülkemizde geçerli olan yönetmelikler ve yabancı yönetmeliklerin birleştirilmesi ile çelik yapılarınız uygun maliyetlerle sağlam ve estetik olarak firmamız tarafından çözülmektedir.

 

GÜÇLENDİRME PROJE HİZMETLERİ:

Özellikle 1999 ve öncesi yapılar için yıkım ve yenilemek yerinde güçlendirme de bir opsiyon olarak tercih edilmektedir. Güçlendirme projeleri sadece bir yazılım ve bir yönetmeliğe bağlı kalınarak yapılamaz. Ulusal ve uluslararası kabul görmüş bir çok yazılım ve yönetmeliğinin birlikte kullanılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak hem binanın olası depremlerde performans hedefini sağlaması hem de ekonomik ve mimari fonksiyona en az etki edecek biçimde hazırlanması gerekmektedir.

 

YÜKSEK YAPILAR PROJE HİZMETLERİ:

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 ile mesleki hayatımıza giren yeni bir kavram ise yüksek yapılardır. Daha önceki dönemlerde de yüksek yapılar için çeşitli yönetmelik ve kurallar oluşturulmuş olsa da aslında bunlar bağlayıcı nitelikten çok tavsiye olarak dikkate alınmakta idi. Ancak TBDY2018 ile Bölüm 13: Deprem Etkisi Altında Yüksek Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Tasarımı İçin Özel Kurallar ile yüksek yapılara özel kurallar ve hesap algoritması getirilmiştir. Özellikle yüksek yapılarda ön tasarımların klasik yöntemlerle yapılması istense de ileri tasarımlar ve kontrollerde doğrusal olmayan nonlineer analizler önem kazanmaktadır.

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 28/09/2021