6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun (Kentsel Dönüşüm Kanunu) yararlanmak ve Kentsel Dönüşüm yasası ile sunulan fayda ve haklardan yararlanmak için lisanslandırılmış firmamıza başvuru yapmanız yeterlidir. Başvuru için gerekli evrak listesi aşağıda sıralanmıştır. Ayrıca listeyi .pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

> Başvuru Dilekçesi İndir

 

Yapı adına bir malikin başvuru yapması yeterlidir. Başvuru sonrası firmamıza teslim edilecek evraklar aşağıdaki gibidir.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞVURULARINDA MÜŞTERİDEN İSTENECEK EVRAKLAR;

1) BAŞVURU SIRASINDA

  1. www.kentseldonusum.gov.tr adresi üzerinden firmamıza başvuru yapılır. Başvuru videosu sayfa altında verilmiştir.

Firma Adımız: DİPU İNŞ.PRJ.VE UYG. LTD. ŞTİ.  (DİPU İNŞAAT PROJE VE UYGULAMA LTD. ŞTİ.)

  1. Tapu fotokopisi
  2. Kimlik fotokopisi
  3. Belediye numarataj bölümünden alınacak adres tespiti yazısı
  4. Belediye arşivinden riskli binaya ait varsa projesi, yoksa bölge mühendisinden alınacak “projesi yoktur” yazısı
  5. Belediye mali işlerinden alınacak Emlak Beyanı
  6. https://webtapu.tkgm.gov.tr/giris/ adresine e devlet şifresi ile girerek burada bulunan taşınmazları listele simgesine tıklanacaktır. Bu simgede çıkan taşınmazlar listenizdeki test yapılacak taşınmaz bulunup i işaretine tıklanarak çıkan evrağı bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.

Not:

  1. Vekâletname ile işlem yapacak olanlardan vekâletnamelerinde “6306 sayılı kanun kapsamında iş ve işlemler yapma ve yaptırma” yazmalıdır. Ayrıca vekilin kimlik fotokopisi gerekmektedir.

2. Başvuru yapan kişi şirket ise başvuru dilekçesi şirket kaşeli ve yetkili kişini imzası olmalı ve vergi levhası, imza sirküleri ve faaliyet belgesi olmalıdır.

 

2) DOSYANIN BELEDİYE VEYA BAKANLIĞA TESLİMİ ÖNCESİ

Saha çalışmaları ve raporlama işlemi bitmiş yapıların idareye (ilçe belediyesi veya Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlükleri) teslimi öncesi sözleşme ile belirlenen ücretin 2. hakkedişi olan %50 bakiye ödenmesi gerekmektedir.

Sayfamızdaki tüm içerik, yazı ve görseller firmamızca hazırlanmıştır. Firma izni olmadan içerik, yazı ve görsellerin bir kısmının veya tamamının kopyalanması ilgili yasalar ve telif hakları kanunlarınca suçtur. Firmamızca yapılan periyodik incelemelerde bu fiili işleyen firmalar ve müşterileri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Oluşturulma Tarihi: 06/07/2012

Güncelleme Tarihi: 23/11/2023